CZENDE

Logo

Wellness - fitodar
Wellness

Zrelaxujte tělo i duši po náročném dni v našem nově otevřeném wellness centru. Po jeho návštěvě se budete cítit uvolněně a odpočatě a načerpáte tak energii pro další den.

Ubytování
Pokoje

Ubytování v komfortně vybavených 19 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. V každém pokoji připojení k internetu zdarma!

Bylinná káď fitodar
Bylinná káď Fitodar

Patří mezi nejpřirozenější a nejefektivnější metody detoxikace a očisty celého našeho organismu. Očišťuje, detoxikuje, regeneruje, harmonizuje tělo, ducha i mysl. Tímto procesem se posiluje celý imunitní systém organismu.

Tipy na výlety
Výlety

Hotel je výborným výchozím bodem pro objevování krás města Opavy i pamětihodností a zajímavostí jejího okolí.

Přírodní památky

NAUČNÁ STEZKA HVOZDNICE

Okružní naučná stezka začíná u stanice ČD Slavkov u Opavy a vede přírodní rezervací Hvozdnice kolem toku stejnojmenné řeky. Její zkrácený okruh je možné začít i u žel. st. Štáblovice, kolem níž stezka prochází. V rovinatém a nenáročném terénu je na 15 km rozloženo 15 informačních tabulí o ekosystému lužního listnatého a jehličnatého lesa. Hodnotu tohoto území umocňuje soustava 3 rybníků, strouha, mokřad a tůňky se spoustou obojživelníků a ptactva.

www: Naučná stezka Hvozdnice

Přírodní památky

ARBORETUM V NOVÉM DVOŘE

Arboretum – druh specializované botanické zahrady se zaměřením na keře a stromy se nachází asi 12 km západně od Opavy. Jeho uspořádání láká k prohlídce milovníky dřevin snad v každém ročním období.Základem pro dnešní sbírku se stal původní zámecký park. Dnes činí plocha arboreta 23 ha a roste zde na 7 000 druhů, variet, kultivarů a odrůd dřevin z celého světa. Mezi nejzajímavější expozice patří cedr atlaský, borovice malokvětá nebo zeravinec japonský.

www: Arboretum Nový Dvůr

Přírodní památky

PRIESSNITZOVY PŘÍRODNÍ LÁZNĚ A KŘESŤANSKÝ LABYRINT

Od roku 2004 lze v obci Bělá návštívit léčebné bazénky založené na Priessnitzově metodě. Bazénky se nacházení v příjemném prostředí obkopeném přírodou. Větší z bazénků slouží jako koupel dolních končetin menží jako koupel horních končetin. Jedná se o historicky prověřenou cennou proceduru ke zlepšování prokrvení a zlepšení funkce srdce a cév, k zvýšení odolnosti proti infekcím, proti fyzickým i psychyckým stresům.

www: Priessnitzové koupele

Přírodní památky

HLUČÍNSKÉ JEZERO

Areál přírodní Hlučínského jezera, známého také pod názvem "Štěrkovna", má rozlohu 140 ha a je ideálním místem pro sport, zábavu a odpočinek. Ke koupání jsou k dispozici 2 bazény, dětské brouzdaliště a samozřejmě i samotné jezero s travnatými plážemi a pozvolným vstupem do vody. Pláže jsou vybaveny pro provozování sportovních aktivit jako je volejbal, tenis, fotbal, minigolf, ruské kuželky, stolní tenis,. Na jezeře je možnost vodního lyžování, windsurfingu, projížděk na loďkách a rybolovu. v těsné blízkosti se nachází také autocamp a pořádá se zde mnoho akcí, zejména v letních měsících.

www: Sportovně rekreační areál Hlučín

Přírodní památky

PŘEHRADA KRUŽBERK

Vodárenská nádrž na řece Moravici u Kružberka byla vybudována v letech 1948 až 1955 jako první údolní nádrž v povodí Odry. Původní záměr převážně energetického využití průtoků Moravice byl přes úvahu o nalepšení průtoků pro zásobení ostravského průmyslu vodou s ohledem na rostoucí potřeby pitné vody změněn na využití pro vodárenské účely. Po vybudování výše ležící nádrže Slezská Harta, s níž nádrž Kružberk úzce spolupracuje v kaskádě, plní následující úkoly: zajištění dodávky surové vody po vodárnu v Podhradí v dostatečném množství i kvalitě, nalepšování průtoků na Moravici, Opavě a Odře a vytvoření lepších podmínek pro život v tocích a umožnění průmyslových odběrů z nich.

www: Přehrada Kruzberk

Přírodní památky

PŘEHRADA SLEZSKÁ HARTA

Výstavba údolní nádrže na Moravici u obce Slezská Harta byla realizována na základě úvah o nutnosti posílení níže ležícího vodárenského zdroje Kružberk. Postupně byl účel nádrže rozšířen i o příznivé ovlivnění jakosti surové vody pro vodárenské účely, nadlepšení průtoků na Moravici, Opavě i Odře, umožnění odběrů vody pro průmysl a o využití vodní energie.

www: Slezská Harta

Přírodní památky

Významné parky Opavska

Opavsko je region s bohatou historií a kulturou, která se odrážela nejen v architektuře bohatých sídel, ale také v začlenění staveb do krajiny a úpravy jejich bezprostředního i širšího okolí do podoby okrasných zahrad nebo krajinářských parků. Tato historická tradice se promítá do dnešních dnů vysokou koncentrací zámeckých parků, městských parků, sadů a okrasných zahrad.

www: Významné parky Opavska

Přírodní památky