CZENDE

Logo

Wellness - fitodar
Wellness

Zrelaxujte tělo i duši po náročném dni v našem nově otevřeném wellness centru. Po jeho návštěvě se budete cítit uvolněně a odpočatě a načerpáte tak energii pro další den.

Ubytování
Pokoje

Ubytování v komfortně vybavených 19 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. V každém pokoji připojení k internetu zdarma!

Bylinná káď fitodar
Bylinná káď Fitodar

Patří mezi nejpřirozenější a nejefektivnější metody detoxikace a očisty celého našeho organismu. Očišťuje, detoxikuje, regeneruje, harmonizuje tělo, ducha i mysl. Tímto procesem se posiluje celý imunitní systém organismu.

Tipy na výlety
Výlety

Hotel je výborným výchozím bodem pro objevování krás města Opavy i pamětihodností a zajímavostí jejího okolí.

Vojenské památky

PAMÁTNÍK II. SVĚTOVÉ VÁLKY V HRABYNI

V těsné blízkosti hlavní silnice do Ostravy se rozkládá areál hrabyňského Památníku II. světové války, v němž je instalována další z expozic Slezského zemského muzea. Jak již název památníku napovídá je expozice věnována událostem II. světové války. Mimo to zde může návštěvník shlédnout symbolický hřbitov obětí válečného konfliktu a skanzen bojové techniky.

www: Památník II. světové války Hrabyně

Vojenské památky

AREÁL ČS OPEVNĚNÍ HLUČÍN-DARKOVIČKY

Jedná se o významnou vojensko-technickou památku. Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací specificky ojedinělého bývalého fortifikačního systému naší republiky, který vznikal v letech 1935 – 1938. Tvoří jej pěchotní sruby MO-S18, S19, S20 a lehký objekt vz.37A. Obdivována je komplexnost a dokonalost prezentace, ale vítána je také možnost setkávat se osobně s obnoviteli pevnostního areálu.

www: Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

Vojenské památky

AREÁL ČS OPEVNĚNÍ MILOSTIVICE

Milostovice jsou městskou částí Opavy vzdálenou od jejího centra pouhých 8 km po silnici I/11 směrem na Bruntál. Obnovují se zde tři pevnosti a dvě pevnůstky čs. opevnění. Je to jedinečná stavební a technická památka z třicátých let minulého století. Pevnůstky stavěné většinou za pevnostmi, někde i mezi nimi, byly jednopodlažní železobetonové stavby pro 7 mužů, vyzbrojené dvěma kulomety. Opevnění doplňovaly překážky různého druhu. Německá armáda za okupace část opevnění využila k výcviku a zkouškám.

www: Opevneni Milostovice

Vojenské památky

KONCENTRAČNÍ TÁBOR OSVĚTIM – AUSCHWITZ

Osvětim (německy Auschwitz, polsky Oświęcim) je asi čtyřtisícové městečko v jižním Polsku. Za druhé světové války bylo pohlceno rozpínající se německou „Říší“. Na rozkaz Heinricha Himmlera ze 27.dubna 1940 zde byl v bývalých kasárnách polské armády založen koncentrační tábor (později spíše vyhlazovací). Velitelem tábora byl jmenován Rudolf Höss. Na vybudování tábora se podíleli vězni z koncentračního tábora v Dachau. Funkci dozorců vykonávali příslušníci oddílů SS a také němečtí kriminálníci.19. června 1940 začalo vysidlování polského obyvatelstva z okolí tábora. Vznikl tak prostor vytyčený pro zájmy tábora o rozloze asi 40 čtverečních kilometrů. Prvními vězni byli také především Poláci.

www: Koncentrační tábor Osvětim-Auschwitz

Vojenské památky