CZENDE

Logo

Wellness - fitodar
Wellness

Zrelaxujte tělo i duši po náročném dni v našem nově otevřeném wellness centru. Po jeho návštěvě se budete cítit uvolněně a odpočatě a načerpáte tak energii pro další den.

Ubytování
Pokoje

Ubytování v komfortně vybavených 19 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. V každém pokoji připojení k internetu zdarma!

Bylinná káď fitodar
Bylinná káď Fitodar

Patří mezi nejpřirozenější a nejefektivnější metody detoxikace a očisty celého našeho organismu. Očišťuje, detoxikuje, regeneruje, harmonizuje tělo, ducha i mysl. Tímto procesem se posiluje celý imunitní systém organismu.

Tipy na výlety
Výlety

Hotel je výborným výchozím bodem pro objevování krás města Opavy i pamětihodností a zajímavostí jejího okolí.

Zámky a kostely

ZÁMEK VELKÉ HOŠTICE

Obec, kde se zámek nachází leží jen 5 km východně od Opavy při silnici I. třídy č. 56 spojující Opavu s Ostravou. Zámek se nachází uprostřed parku o rozloze 2,9 ha. V zámku je restaurace, vinárna, archeologická výstava a v zadním traktu zámku jsou byty s pečovatelskou službou. Tím je zámek přístupný.Vlastní zámek je barokní budova, dnes ve tvaru písmene T, z poloviny 18. stol. V 19. stol. byl zámek přestavěn do klasicistní podoby.

www: Zámek Velké Hostice

Zámky a kostely

ZÁMEK KRAVAŘE VE SLEZSKU

Zámek Kravaře stojí necelých 10 km od Opavy. Najdete jej uprostřed rozsáhlého parku. Pozdně barokní kaple sv. archanděla Michaela, která je jeho součástí, určitě stojí za prohlídku.Barokní zámek v Kravařích je objektem, vybudovaným v letech 1721 - 8 na místě původní jednokřídlové budovy, dnešního východního křídla. Nejstarší doklad o panském sídle významného moravského rodu pánů z Kravař je z r. l377, kdy se v Kravařích připomíná tvrz.

www: Zámek Kravaře

Zámky a kostely

KOSTEL SV. BARTOLOMĚJE V KRAVAŘÍCH VE SLEZSKU

Kostel tvoří dominantu města viditelnou desítky kilometrů. Nejstarší částí stavby je bílá renezanční věž z 1. třetiny 16. století. Ve věži je umístěná stejně stará kamenná křtitelnice a dva cenné zvony ze 17. století, které nechal ulít vlastník kravařského panství Jakub Eichendorff. Novogotická chrámová loď je pak dílem významného místního stavitele Josefa Seyfrieda (1865 – 1923). Novogotický areál vznikl na přelomu 19. a 20. století, kostel byl vysvěcen v roce 1896. Poblíž východní brány do areálu kostela stojí barokní pískovcová socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1730.

www: Kostel sv. Bartoloměje

Zámky a kostely

ZÁMEK V HRADCI NAD MORAVICÍ

Státní zámek Hradec nad Moravicí se roku 2002 stal národní kulturní památkou. Je oblíbeným turistickým cílem a kulturně -společenským centrem Opavska. Bílý zámek nabízí návštěvníkům dva prohlídkové okruhy, samostatnou historickou expozici a obrazovou galerii. Součástí areálu je také novogotický Červený zámek a Bílá věž. Celý areál je zakomponován do přírodně-krajinářského parku, který je svou rozlohou největší v Moravskoslezském kraji.

www: Zámek Hradec nad Moravicí

Zámky a kostely

ZÁMEK RADUŇ

Původní zemanská tvrz, přestavěná v 16. století v renesanční zámek, byla v letech 1816-1826 adaptována, tentokrát v klasicistním stylu. Postupně jej obklopil 28hektarový přírodně -krajinářský park a doplnila půvabná oranžérie se soustavou okrasných zahrad. Druhá polovina 19. století přinesla zámeckým exteriérům a interiérům výraznou úpravu v duchu novogotického romantismu. Od roku 1984 je zámek zpřístupněn veřejnosti a od roku 2004 je zpřístupněna zámecká oranžerie.

www: Zámek Raduň

Zámky a kostely

DŘEVĚNÝ KOSTEL SV. PETRA A PAVLA V HNĚVOŠICÍCH

Barokní roubený kostel sv. Petra a Pavla v Hněvošicích je opravdovým skvostem. Pochází z 1730 roku, s věží s pozdně gotickým zvonem, stojící pravděpodobně na základech předešlé stavby je jediným dochovaným dřevěným kostelem na Hlučínsku a Opavsku.

www: Kostel sv. Petra a Pavla v Hněvošicích

Zámky a kostely

CHRÁM SV. JANA KŘTITELE V SUDICÍCH

Chrám sv. Jana Křtitele z červené cihly a kamene byl postaven na počátku 20.století v pseudogotickém slohu. Celý hodnotný areál z 1. desetiletí 20. století byl roku 1990 Ministerstvem kultury ČSR prohlášen za kulturní památku. Interiér otevřen pouze během mší. Invididuální prohlídka není možná. Pod věží bývá za hezkého počasí otevřen zadní vchod a do interiéru jde vidět přes zasklené vnitřní dveře, které jsou uzamčeny. Venkovní areál přístupný během dne.

www: Chrám sv. Jana Křtitele

Zámky a kostely

ZÁMEK V ŠILHEŘOVICÍCH

Zámek se nachází v obci Šilheřovice jen 15 km od středu Ostravy. Byl postaven koncem 18 století a obklopuje jej rozsáhlý krajinářský park o rozloze 98 ha založený po roce 1820. Již cestou k zámku budete proházet okolo hudebního pavilonu. Kromě zámku najdete v parku kašnu, z druhé strany zámku bazén se sousoším, zámeckou oranžerii, založenou pro pěstování ananasovitých rostlin, Lovecký zámeček z konce 19. stol. a Mléčnici. V oranžerii dnes sídlí golfový klub a v Loveckém zámečku a Mléčnici jsou restaurace. V parku jsou rybníky a zámecké Evelinino jezero.

www: Zámek Šilherovice

Zámky a kostely