CZENDE

Logo

Wellness - fitodar
Wellness

Zrelaxujte tělo i duši po náročném dni v našem nově otevřeném wellness centru. Po jeho návštěvě se budete cítit uvolněně a odpočatě a načerpáte tak energii pro další den.

Ubytování
Pokoje

Ubytování v komfortně vybavených 19 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. Vstup do wellness centra zdarma. V každém pokoji bezplatné připojení k internetu!

Bylinná káď fitodar
Bylinná káď Fitodar

Patří mezi nejpřirozenější a nejefektivnější metody detoxikace a očisty celého našeho organismu. Očišťuje, detoxikuje, regeneruje, harmonizuje tělo, ducha i mysl. Tímto procesem se posiluje celý imunitní systém organismu.

Tipy na výlety
Výlety

Hotel je výborným výchozím bodem pro objevování krás města Opavy i pamětihodností a zajímavostí jejího okolí.

Ubytování
Pokoje

Ubytování v komfortně vybavených 19 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. Vstup do wellness centra zdarma. V každém pokoji bezplatné připojení k internetu!

Historické památky města Opavy

SLEZSKÉ MUZEUM

Slezské zemské muzeum je nejstarší a co do velikosti a bohatosti sbírkových fondů patří mezi nejvýznamnější muzea na území našeho státu. Založeno bylo 1. května 1814 a předstihlo vznik Moravského muzea v Brně i Národního muzea v Praze. Slezské zemské muzeum pořádá ročně řadu výstav, odborných přednášek i kulturních pořadů a je tak nedílnou součástí kulturního života města Opavy i celé oblasti Slezska.

www: Slezské zemské muzeum

Historické památky města Opavy

HLÁSKA

Městská věž, nazývaná také Hodinářská věž nebo Hláska. V ose západního křídla budovy je situována čtyřboká věž s třípatrovou bání a otevřenou lucernou se třemi zvony. Hláska bývala obchodním centrem města. Pod ní byla řada tzv. obchodních komor, jež sloužily k uskladnění prováženého zboží a jeho prodeji. V současné době je budova sídlem Magistrátu města Opavy.

www: Hláska

Historické památky města Opavy

SLEZSKÉ DIVADLO

Slezské divadlo Opava patří k nejstarším v České republice. 1. října 1805 byla slavnostně otevřena původní německá scéna a tím byla započatá více než dvousetletá nepřetržitá existence divadelní scény ve městě Opava. V dnešní době je v divadle činoherní a operní soubor. Součástí operního tělesa jsou i balet a koncertní činnost orchestru. Dramaturgický plán umožňuje divákům shlédnout inscenace světových i českých autorů, v operním repertoáru je možno shlédnout opery jak v češtině, tak i v originále.

www: Divadlo Opava

Historické památky města Opavy

KONKATEDRÁLA NANEBEVZETÍ PANNY MARIE

Konkatedrála, proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie se nachází na starém náměstí zvaném dodnes Rybí trh, v centru historického jádra města Opavy. Kostel je považován za největší stavbu slezské cihlové gotiky v České republice a ne nadarmo tvoří hlavní pohledovou dominantu Opavy. Vždyť také jižní věž, se svými úctyhodnými 102 metry, je nejvyší věží ve Slezsku. Současná stavba má původ v románské svatyni řádu německých rytířů již z roku 1204.

www: Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie

Historické památky města Opavy

KOSTEL SV. DUCHA

Dominantou východní části historického centra města Opavy je bezesporu barokní chrám sv. Ducha s přilehlými budovami bývalého konventu (kláštera) minoritů.Původní gotický dvoulodní cihlový chrám, snad z konce 14. století, byl v 18. století barokně přestavěn do současné jednolodní podoby s monumentálním průčelím směřujícím do Masarykovy, bývalé Panské, ulice. Z původního kostela zůstala zachována pouze severní štíhlá věž.

www: Klášter minoritů s kostelem sv. Ducha

Historické památky města Opavy

KOSTEL SV. HEDVIKY

Kostel se nalézá poblíž centra mezi ulicí Olomouckou a Krnovskou. Do interiéru lze nahlídnout přes mříže v předsíní. Příležitostně je přístupný celý včetně výstupu na věž. Vzhledem k tomu, že malby pocházejí z dob meziválečných, kdy Opava byla převážně německá a kostel sloužil i jako památník obětem 1. světové války, tak z těchto důvodů se na malbách vyskytují i němečtí vojáci. Možná právě proto je centrální část malby překryta závěsem.

www: Kostel sv. Hedviky

Historické památky města Opavy